9 профессий, которые вмещает в себе IT-рекрутер

Щоб не поповнити кейси профільних розмов історіями про непрофесіоналізм рекрутерів вашої компанії, варто зважувати свої слова й бути максимально коректною людиною в будь-якій ситуації. На плечах рекрутера чимало дрібних задач (звичайно, є глобальні, головні і великі задачі, але зараз не про них). Сорсинг, співбесіди, відгуки, формування фідбеків — все це може відбуватися одночасно. Необхідно вміти правильно розподілити час, а також не забути про «дрібні», але вкрай важливі задачі. Найкраще проговорити деталі вакансії з хайринг-менеджером. Але перед тим, як іти до нього з питаннями, завжди раджу загуглити основні терміни, посьорчити інформацію.

Профессія IT-рекрутер

На відміну від маркетологів і дизайнерів, які повинні придумати, що повинен являти собою сайт, web-програмісту необхідно продумати, як це можна здійснити і, власне, втілити ідеї в життя. Для зручності вказуємо IT-професії 21 століття з розбивкою за напрямками, а не єдиним списком. Інтернет не атакує, він давно завоював планету. Глобальна мережа не накрила хіба що найвіддаленіші куточки Землі, але і їм недовго тримати оборону.

Корпоративний архітектор розробляє структуру корпоративного ПЗ з моменту проектування до контролю процесу установки і експлуатації. Спеціаліст відповідає за повну відповідність готового продукту і його функціонування початкового проектному плану. Android-розробник відає всією кухнею додатків і ПО пристроїв на Android.

Genesis Recruiting School — чотири освітні модулі, де можна дізнатися про рекрутинг все. Курс триває 7 тижнів та включає практичні заняття, розбір кейсів. Щоб грамотно зробити пропозицію IT-фахівцю, потрібно говорити з ним однією мовою.

IT-рекрутер: як стати й де навчатися

Розвиток IT-технологій торкнулося і професійну діяльність, Породивши безліч професій, що мають безпосереднє відношення до інформаційних технологій. Пропонуємо ознайомитися зі списком професій в IT сфері. Вивчати резюме кандидата вперше під час інтерв’ю — неприпустимо. Крім того, що витрачаєте час — як власний, так і фахівця, так ще й марнуєте ресурс компанії — наприклад, якщо це технічне інтерв’ю з тимлідером. Крім того, вагоме значення мають уважність і скрупульозність. Кожна проґавлена деталь або легковажне ставлення до завдання може обернутися великим репутаційним провалом — не тільки для фахівця, а й для компанії.

  • Коли у компанії з’являється необхідність у нових технічних спеціалістах, команда рекрутингу отримує запит (в нашій компанії це відбувається у вигляді тікету в Jira) на нову позицію.
  • З іншого боку, рекрутер не оцінює технічні знання кандидата, його завдання — поспілкуватися з людиною, вивчити її профіль і досвід та оцінити, наскільки вона підходить команді.
  • Тімлід — керівник команди розробки IT-продукту.
  • Крім того, такий фахівець первинно аналізує навички кандидатів щодо відповідності вимогам замовника.
  • Згодом кількість завдань, проєктів та команда зростають, а керівник фізично не може розірватися та повноцінно встежити за всім.
  • Працює в тісному зв’язку з web-розробниками і службами інтернет-маркетингу.

Мене звати Марта – нещодавно почала працювати у одній з IT компаній Львова. Сфера для мене нова, так як раніше працювала у сфері продаж. Дівчата порадили за знаннями та досвідом звернутися у Lviv IT School. Ця школа дала великий багаж знань та розуміння всього процесу, яким повинен бути якісний рекрутинг.

Как стать IT рекрутером? Врываемся в мир айти профессий

На етапі інтерв’ю ми оцінюємо хард скіли (професійні знання й навички) і софт скіли (особисті якості). Спілкуючись особисто, ми більше розповідаємо про компанію, команду, перспективи посади. Важливо, щоб у кандидата сформувалося правильне уявлення про компанію й майбутніх колег. Djinni — хороший ресурс для пошуку; якщо вдалося здійснити найм із його допомогою, необхідно заплатити 25% від зарплатних очікувань кандидата.

Про те, чим займається рекрутер, що важливо знати такому спеціалісту та де можна навчитися рекрутингу. Так, не треба бути програмістом, але потрібно розбиратися у специфіці кожної окремої ролі, адже лише так можна знайти релевантного кандидата. Розбиратися у цьому вчать на курсах рекрутингу, які незабаром стартують у The Central Academy. Якщо йдеться про ІТ компанію, то рекрутер неодмінно повинен добре володіти англійською мовою. Це не примха ІТ компаній, а суттєва необхідність для рекрутера.

IT-ринок настільки динамічний, що компанії нерідко готові брати людей без досвіду на стартові позиції. Інші навички можна здобути вже в процесі роботи. Genesis організовує низку безкоштовних заходів, у яких рекрутери-початківці можуть взяти участь. Якщо Ви працювали HR чи рекрутером, але не в ІТ сфері, цей курс допоможе Вам дізнатися про специфіку E2E рекрутмент процесу в ІТ-галузі.

Курс «IT — рекрутер» — OTUS

У професії ІТ-рекрутера вам така можливість дається щоденно – чим краще ви комунікуєте з кандидатами, тим більша вірогідність того, що спеціаліст обере саме вашу пропозицію серед десятків інших. Попри безліч тренінгів з історіями успіху у відгуках на сайті, здобути професію IT-рекрутера не так і просто. Більша частина курсів на ринку зорієнтована на те, щоб удосконалити вже наявні навички, а не будувати кар’єру з нуля.

Адміністратор сайту веде оперативний контроль за роботою ресурсу, відстежуючи можливі помилки, збої в системі, а також спроби кібератак, відповідаючи за безпеку сайту і його користувачів. В тій чи іншій мірі до адміністрування мають відношення багато фахівців. Перелічимо найбільш поширені професії, задіяні в компаніях з метою ефективного функціонування систем автоматизації. IT-євангеліст займається активним просуванням IT-продуктів в широкі маси.

Профессія IT-рекрутер

Link-менеджер спеціалізується на покупці, продажу та обмін посиланнями з метою ефективного просування інтернет-ресурсів. Лінкбілдер формує посилальний профіль сайту, відповідаючи за зростання трафіку. Рекрутери рівня мідл відповідають за повний цикл підбору кандидатів. У них є можливість самостійно проводити первинну тех.

Курс «IT-рекрутинг» — Inside IT

У сфері IT тепер панує ринок кандидата — фахівець ще має підібрати такі слова, тригери й аргументи, що зможуть зацікавити кандидата й переконати вислухати твою пропозицію. Фактично, технічний рекрутер має спілкуватися з кандидатами однією мовою — це не просто ознака професіоналізму, а й показник серйозності намірів компанії в очах потенційного працівника. Але виявилася в цій індустрії саме тому, що мені завжди було цікаво закриття саме технічних, складних вакансій. Таким чином, наші курси рекрутерів (Львів) допоможуть тобі стати відправною точкою для багатьох фахівців, професіоналом з гарною репутацією. Але вважаю, що кожен спеціаліст повинен вибудовувати самостійний шлях, знайти «свою» літературу та курси, бо рекрутинг — це про свою (!) ідею, її реалізацію та досягнення власних цілей.

Профессія IT-рекрутер

На цій співбесіді оцінюють не лише хард і софт скіли, але й те, чи підходить людина за мотивацією та цінностями. Це також корисно і для кандидата — так він ще краще розуміє корпоративну культуру компанії і які люди тут працюють. За допомогою ERP-систем весь процес взаємодії між відділами і співробітниками компанії автоматизується і об’єднується в рамках єдиного рішення. Найчастіше ERP-програміст виступає і в якості ERP-консультанта, але спочатку це різні фахівці. Web-програміст відповідає за розробку інтернет-ресурсу. Це одне з головних осіб інтернет-маркетингу, без його знань і умінь було б неможливо втілити в життя ідеї творців проекту.

Заявка на новуюжизнь айтишникадоставленав штаб SOURCE iT

Надзвичайно вдячна нашим викладачам за те, що змогли зробити із директора рекрутера. Адже саме завдяки ним мені вдалось швидко “світчнутись” в ІТ, а разом із тим і здійснити таку свою мрію! Велике вам усім дякую за практичні поради та ту впевненість у своїх силах, яку ви вкладаєте talent acquisition в голову випускникам! Важко виділити котрогось із викладачів окремо, адже кожен спеціалізується у своїй частинці процесу підбору персоналу і є справжнім професіоналом! А ще викладачі закликають бути професійними рекрутерами, тим самим піднімаючи рейтинги професії в цілому.

Навчання ОФЛАЙН, проходить по вихідних днях, двічі на тиждень у суботу та неділю з 10.30 год. (можливі два варіанти, експрес курс 40 годин навчання та поглиблений 80 годин навчання). Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.

Коли у компанії з’являється необхідність у нових технічних спеціалістах, команда рекрутингу отримує запит (в нашій компанії це відбувається у вигляді тікету в Jira) на нову позицію. Як тільки вакансію відкрито, я починаю досліджувати та аналізувати ринок. Тут важливо зрозуміти для себе, якого спеціаліста https://wizardsdev.com/ ми шукаємо (як за hard, так і soft скілами). В Україні немає вишів, які б готували рекрутерів. Тому єдиний шлях до цієї професії — навчатися самостійно та шукати додаткові освітні можливості на ринку. Часто в цю професію переходять із суміжних сфер – економісти, сейлз сапорти та навіть журналісти.